Д.Донцов. Незримі скрижалі Кобзаря.

Українська Видавнича Спілка імені Юрія Липи благословила в світ ще одне вартісне видання. Щойно вийшла друком книга доктора Дмитра Донцова «Незримі скрижалі Кобзаря (містика лицарства запорозького)». Праця є цілісним осмисленням творчості постаті Тараса Шевченка з позицій українського націоналізму.

«Дмитро Донцов належить до тих авторів класичної української літературної критики, творчість яких стала віховою і визначила на десятиліття стратегічні концепти естетичного думання для цілих генерацій. Майже впродовж цілого життя Донцов звертався до спадщини і постаті Тараса Шевченка: вглиблювався у її ідейні струмені, переосмислював значення, розширював параметри інтерпретацій. У підсумку він створив свою власну концепцію трактування творчості Кобзаря, пройняту філософськими ідеями ірраціоналізму, інтуїзму. Власне, виквітом цієї концепції можна вважати книгу «Незримі скрижалі Кобзаря». Книжка настільки різномаїтна за проблематикою, естетичними узагальненнями, висвітленням цілком несподіваних аспектів постаті Кобзаря, що по справжньому може зацікавити якнайширше коло читачів — від студіюючої молоді до інтелектуалів академічної сфери», — зазначає кандидат філологічних наук, керівник Науково-ідеологічного центру імені Дмитра Донцова Олег Баган.

«Загалом, “Незримі скрижалі Кобзаря”, мабуть, перша шевченкознавча монографія, де органічно поєднались інкультурована християнська ідея та ідея нації в межах націологічно-христологічного дискурсу.

Можна з упевненістю сказати, що перевидання творів Д. Донцова, здійснення академічних і популярних видань його багатотомної спадщини — є актуальним завданням для постколоніальної української культури, що перебуває у стані затяжної культурної війни на різні фронти. Його роботи — в дусі націоналізму — з лицарською пристрасністю плекають світовідчуття вільної людини, вчать осмисленої й відповідальної любові до України, культивують національно-державницьке мислення, утверджують самовідданість і жертовність у служінні нації. Все це притаманно й численним шевченкознавчим роботам українського мислителя, зокрема, монографії “Незримі скрижалі Кобзаря”», — підкреслює в передмові до книги науковець Петро Іванишин.

Замовлення можна зробити електроною поштою: uis-zamov@i.ua та за тел. 067-953-14-07

http://www.ukrpohliad.org

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*