Українські видавництва отримали п’ять нагород

Українські книги визнані кращими в СНД

 

на VIІ Міжнародному конкурсі країн-учасниць СНД «Мистецтво книги», який пройшов в Москві.

Головний приз конкурсу — Гран-прі — присуджено двом першим томам антології «Україна: поезія тисячоліть» («Роксоланія: вигнання з раю» т. 1, «Вітчизни дим: повернення до себе» т. 2). До першого тому увійшли поетичні пам’ятки старовини — від фрагментів епосів протошумеров, аріїв і скіфів до духовної та героїчної поезії княжої доби, твори майстрів українського Ренесансу XVI-XVII ст. У другому томі зібрані найкращі твори українських поетів — від Івана Котляревського, Левко Боровиковського, Амвросія Метлинського до Івана Драча, Ліни Костенко, Павла Мовчана та зарубіжних авторів, які присвятили свою поезію Україні. Всього в антології зібрані твори понад 400 авторів.

Також Україна отримала перше місце в номінації «Книга для дітей та юнацтва» («Вечори на хуторі біля Диканьки» Миколи Гоголя), друге місце в номінації «Арт-книга» («Народні оповідання» Льва Толстого), третє місце в номінації «Співдружність »(науково-художнє дослідження« Тарас Шевченко в Москві «Володимира Мельниченка), третє місце в номінації« Моя країна »(« Національний атлас України »), повідомляє« ЛІГА ».

У цьому році на конкурс було подано 155 книжкових видань з десяти країн СНД: Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Казахстану, Киргизстану, Росії, Таджикистану, Узбекистану, України та Естонії. У тому числі від України було подано 22 видання.

Нагородження переможців конкурсу та вручення їм дипломів відбудеться у вересні цього року в Москві під час проведення ХХІІІ Міжнародної книжкової виставки-ярмарку.

Нагадаємо, Україна не вперше перемагає на цьому престижному конкурсі. Так, в 2008 році книга «Петербургские повести» Гоголя з ілюстраціями українського художника Юрія Чаришнікова стала тріумфатором конкурсу, отримавши Гран-прі. У минулому році Україна презентувала на конкурсі вісім видань у чотирьох номінаціях і отримала п’ять нагород.

Джерело: http://www.kobzar.info