У Тернополі створять музей Тараса Шевченка

У Тернопільській області розпочато підготовку матеріалів для створення у Тернополі музею Тараса Шевченка. Першим етапом такої роботи, спрямованої на вшанування пам’яті Кобзаря, стане паспортизація пам’ятників, меморіальних таблиць, пам’ятних знаків Шевченку на території області, музеїв, музейних кімнат. Розпочато збір інформації і про вулиці, селянські спілки, кінотеатри, парки, громадські організації, мистецькі колективи, названі на честь поета.

Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі Тернопільської ОДА.

До 25 вересня планується також провести збір інформації з історії сіл Тарасівка Збаразького, Кобзарівка Зборівського, Шевченкове Підволочиського, Гаї Шевченківські Тернопільського районів.

Крім цього буде проведено конкурс на кращий в’їзний знак у населені пункти, пов’язані з іменем Т.Г.Шевченка.

В області облікують та узагальнять матеріали і документи, пов’язані з іменем Тараса Григоровича, які є у фондах Державного архіву Тернопільської області, обласного краєзнавчого музею, обласного художнього музею, а також проведуть обласну акцію збору відповідних матеріалів та експонатів.

Мистецька частина проекту передбачає організацію двох пленерів художників та скульпторів області «Тернопільщина шляхами Тараса Шевченка», які відбудуться восени 2011 року в м.Кременець, смт Вишівець та м.Почаїв.

Передбачена також зустріч голови обласної державної адміністрації із лауреатами Національної премії ім.Т.Г.Шевченка, уродженцями Тернопільської області.

Заплановано підготувати до друку книги: «Пам’ятники Т.Г.Шевченку в Україні та за кордоном», «Шевченко в поезії, образотворчому та декоративно-прикладному мистецтві тернопільських авторів і митців», виготовити мапу із зображенням пам’ятників Т.Г.Шевченку, які розташовані на території Тернопільської області, Провести відзначення 100-річчя з часу відкриття в с.Бурдяківці Борщівського району першого пам’ятника Т.Г.Шевченку на Тернопільщині.

Джерело: ZAXID.NET

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*